Haber

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Türk Devletleri Teşkilatı Başsavcılarını kabul etti

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ev sahipliğinde, 2’nci Başsavcılar Kurulu toplantısına katılmak üzere Türkiye’ye gelen Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti başsavcılarını kabul etti. Türk Devletleri Teşkilatı.

“TÜRK DÜNYASININ BİRLİĞİ TARİHE YAZACAK”

Resepsiyonda konuşan Önder Akarca, Türk dünyasının birlik, beraberlik ve birlikte yaşama arzusunun tarihe yazılacağını, böylece siyasi, ekonomik ve kültürel çıkarların geliştirilmesinin yanı sıra hukuki iş birliğinin de güçleneceğini belirtti. Akarca; Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Erdoğan, adalet alanında karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımıyla yaratılacak sinerjinin tüm Türk dünyası için itici güç olacağını belirtti.

MAHKEMENİN İŞLEYİŞİ HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Başkanlar Kurulu Salonu’nda düzenlenen resepsiyonda, Yargıtay’ın yapısı, işleyişi ve reform çalışmalarına ilişkin bilgi ve sunumun ardından heyete ikramlarda bulunuldu.

YÜKSEK MAHKEMEDEN DEĞERLİ İSİMLER DE YER ALDI

Girişte; Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Yargıtay Birinci Başkan Yardımcısı ve Ceza Genel Kurulu Başkanı Eyüp Yeşil, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Vekili Rıdvan Gündoğdu ve Yargıtay Genel Sekreteri Temyiz Kurulu Başkanı Fevzi Yıldırım da hazır bulundu.

kurucasile-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu