Haber

TOSFED Simülatör Tırı Deprem Bölgesindeki Çocuklar İçin Havalandı

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından deprem bölgesindeki çocuklarımız için özel olarak hazırlanmış yarış simülasyonu ve eğitim tırı, #Hayata Değer Katarsloganlı Yatırım Finansmanı ana sponsorluğu ile Yaklaşık bir buçuk ay boyunca depremden etkilenen 11 ilimizde çocuklarımıza ulaşacak olan proje, depremzedelerimizin rehabilitasyon süreçlerine katkı sağlamayı amaçlıyor.

TOSFED, geçtiğimiz yıl Taşınabilir Eğitim Simülatörü projesiyle Anadolu’da 58 ili ziyaret ederek yaklaşık 17.500 ilköğretim öğrencisine yarış simülasyonu deneyimi yaşattı. Ülkemizde yaşanan deprem felaketinin ardından depremzedelerimize ulaşmayı hedefleyen TOSFED, bu kez simülatör deneyiminin yanı sıra pedagoglar ve canlı maskot figürleri eşliğinde etkinlikler gerçekleştirerek ilkokul ve ortaokul çocuklarına kitap dağıtacak.

TOSFED Başkan Yardımcısı Nisa Ersoy Resmi makamlarla koordineli olarak 11 ildeki çadır veya konteyner kentleri ve okulları ziyaret edecek olan proje hakkında, “Yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde deprem bölgesindeki çocuklarımıza ulaşacak yeni bir projeye başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Yansıtacağımız böylesine anlamlı bir projeye büyük destek vererek bizimle birlikte yola çıkan ve tek amacı bölge çocukların yüzünü güldürmek olan Yatırım Finansman’a şükranlarımızı sunarız.” açıklama yaptı.

Yatırım Finansman Menkul Kıymetler Genel Müdürü Eralp Arslankurt “Türkiye’nin ilk aracı kurumu olarak yaşadığımız depremin ilk anından itibaren bölgeye desteğimizi her zaman sürdürüyoruz. TOSFED ile bu projenin temellerini atarken, deprem bölgesindeki çocuklarımıza ulaşacak olmanın ve sağlıklı olabilmenin heyecanını yaşıyoruz. yüzlerini güldürmek için.” sözleri ile takdir topladı.

iletişim ajansı olarak de Markesimülatör tedarikçisi olarak Apex Yarışı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberkibriscik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu