Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi Basketbol Kursları Yaz Döneminde Devam Ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve SporHizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde verilen basketbol kurslarının yaz döneminde de devam ettiği ve altyapıya sporcu yetiştirdiği bildirildi.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan basketbol antrenörü İhsan Keskin, kursların yaz kış devam ettiğini söyledi. Öğrencilere temel düzeyde basketbol eğitimi verdiklerini söyleyen Başkan, “2007-2015 yılları arasında şu anda 120 kayıtlı öğrencimiz var. Çocuklarımız burada sadece basketbol. Burada paylaşmayı ve yardımlaşmayı öğreniyorlar.” Aynı zamanda ve en önemlisi kötü çevre ve kötü alışkanlıklardan uzak durmak için spor ortamı oluştururlar. Akdeniz Bölgesi’nin en güzel basketbol sahasında antrenman yapıyorlar” dedi.

Eğitimlerin pazartesi, salı ve perşembe günleri yapıldığını kaydeden Keskin, “Yaz boyunca çalışmalarımız devam edecek. Okullar açıldıktan sonra cumartesi ve pazar günlerine döneceğiz.”

Amaçlarının büyükşehir belediyesinin altyapısına oyuncu yetiştirmek ve iyi basketbolcu olmalarını sağlamak olduğunu belirten Keskin, “Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin altyapısından yetiştirip milli takımlara çağrılan çok sayıda sporcumuz oldu. önce takım kampı.”

Basketbol kursuna gitmeyi çok sevdiğini ve ileride en iyi yerlere gelmek istediğini belirten Tülay Yıldırımcan, “Sürekli antrenman yaptığımız için çok eğleniyorum. Güzel. Arkadaşlarım olduğu için sosyalleşiyorum. Yaklaşık 2,5 aydır basketbol kursuna geliyorum. Çok iyi. İleride milli sporcu olmak istiyorum” dedi.

1,5 yıldır basketbol kursuna gittiğini belirten Ali Engin Belice, “Evde oynamaktansa burada basketbol oynamayı seviyorum. Bize bu imkanları sağlayan başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu kurs olmasaydı ben bu kursa gitmezdim. ya evde ol ya da dışarıdaki tarlalara git orada çalış.Burada hocamla daha iyi çalışıyorum.Arkadaşlarım da var. Eğleniyorum ve basketbol oynuyorum. Gerçekten NBA’de oynamak istiyorum, bunun için çabalayacağım” dedi. – MERSİN

cerkezkoy-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu