Haber

Seyhanlı halterciler Türkiye Şampiyonasını başarıyla tamamladı

Seyhan Belediyespor Kulübü halter takımı sporcuları, 25-29 Ocak tarihleri ​​arasında Tokat’ta düzenlenen Sadık Dirim Gençler ve U-23 Türkiye Halter Şampiyonası’nı başarıyla tamamladı.

28 ilden 350 sporcunun katıldığı U-23 Türkiye Halter Şampiyonası’nda mücadele eden Seyhan Belediyespor Kulübü halter takımı sporcularından Sara Yenigün iki Türkiye rekoru daha kırdı ve Sinan Aslan gelerek Türkiye şampiyonluğunun sahibi oldu. 87 kilo ve 81 kiloda birinci. Zeynep Tarz 73 kiloda Türkiye ikincisi olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Göreve geldiği ilk günden bu yana spora ve sporcuya önemli yatırımlar yapan ve desteklerini esirgemeyen Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Son dönemde farklı branşlarda elde edilen başarılara ağırlıklar eklendi. Bu durum… bizleri son derece gururlandırdı. Türkiye şampiyonasına çıkan sporcularımız Sara Yenigün, Sinan Aslan. Onunla birlikte Türkiye 2.’si olan Zeynep Usul ve hocalarımızı tebrik ediyorum. Başarılarının artarak devam edeceğine inanıyorum” dedi. . – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu