Haber

Hekimler Çantaya Sığmadı! Tepki gösteren 36. Madde Geri Çekildi!

Türkiye’de hekimler bugün, 20 Mart’ta TBMM Başkanlığı’na sunulan ve tıp mesleğine ait malpraktis, ‘kaldırılması’ başlığı altındaki 36’ncı sayısıyla tepkilere yol açan 38 maddelik Torba Kanun Teklifi’ni bugün… meslekten, yasak’ ve meslek odaları ve birliklerinden büyük tepki gördü. Türkiye Büyük Millet Meclisi Sağlık Kurulu toplantısında kilitlendi. Halen devam eden görüşmeden sevindirici haberler var.

AKP Hükümeti tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na sunulan ve bugün TBMM Sağlık Komisyonu’nda görüşülmeye başlanan 38 Maddelik Torba Yasa Tasarısı’nın geri çekildiği öğrenildi. hekimlik mesleğinden çıkarılma ve yasaklanma gibi en önemli konuları içermektedir. Türk Tabipler Birliği’nin (TTB) ‘Çantaya Hekim Sığmaz’ sloganıyla tepki gösterdiği yasa tasarısında yer alan unsurlar; TTB, Tabip Odaları, meslek birlikleri ve muhalefet partilerinin itirazları sonucunda çekildi.

TTB: Tedavi Ücretleriyle Uyumsuz Kanun Tasarısı Tamamen Geri Çekilmelidir!

TTB Resmi Twitter Hesabından, “ TBMM Sağlık Komisyonu’nda görüşülen torba yasa tasarısının 3, 6, 27, 36. maddeleri TTB ve muhalefet partilerinin itirazları sonucu geri çekildi. Net bir amacı olmayan, halk sağlığını korumayan ve tıbbın değerleriyle bağdaşmayan yasa tasarısı tamamen geri çekilmelidir. Heyet görüşmelerinin devam ettiği ve çantadaki diğer unsurların görüşüldüğü öğrenildi. (BSHA- Bilim Sağlık Haber Ajansı)

otlukbeli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu