Haber

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri Düzce’de başladı

Düzce’de Cumhurbaşkanlığı 2. tur oy verme işlemleri sabah saat 08.00’de başladı. İl genelinde 294 bin 357 kayıtlı seçmen sandık başına gidiyor.

14 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Cumhur İttifakı Adayı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 50’yi geçemeyince seçimler 2’nci tipe kaldı.

Düzce’de 294 bin 357 kayıtlı seçmen, Türkiye’yi 5 yıl yönetecek Cumhurbaşkanı’nın seçimi için ikinci tur seçimler için sandık başına gidiyor. İl genelindeki okullarda seçimler için 985 sandık kuruldu.

Saat 08.00’de başlayan Cumhurbaşkanlığı 2. jandarma seçimleri için polis ve jandarma ekipleri gün boyu bölgede olacak. Oy verme işlemlerinin yapılacağı okul binaları ile kuş uçurmayacak ekipler, oy sayımı sırasında ve Cumhurbaşkanı belirlendikten sonra siyasi parti ve olası toplanma alanlarının önünde geniş güvenlik önlemi alacak. Yine bugün 18 Temmuz Düzce’de sandıkların açılacağı gün, Kapalı Spor Salona giden tüm yollar araç trafiğine kapatılacaktır. – DÜZCE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu