Haber

CHP, Türk Hava Yolları çalışanı Ömer Koray Özbay’ın intiharının soruşturulması için teklif sundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Türk Hava Yolları (THY) yer hizmetleri görevlisi Ömer Koray Özbay’ın intiharının soruşturulması için Meclis’e Araştırma Önergesi sundu.

CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir’in hazırladığı önergede, “THY ve iştiraklerinde yaşanan mobbing iddiaları ile personelin yaşadığı diğer sorunların araştırılması ve alınacak tedbirlerin belirlenmesi” istendi.

Deniz Demir’in teklif için hazırladığı önergede şu değerlendirmelere yer verildi:

“THY’de son yıllarda kurum içinde yapılan atamalar kamuoyunda büyük tepki gördü. Şirket yönetiminin profesyonel yöneticiler yerine AKP’li siyasetçiler ve AKP’ye yakın vakıf-dernek üyelerinden oluşması büyük yankı uyandırdı. Kurumda çalışanlar arasında rahatsızlık ve kurumda birçok mobbing – liyakat dışı atamalar gündeme geldi.”

“Geçen gün THY’nin yer hizmetleri kuruluşu TGS’de uzun yıllardır görev yapan Ömer Koray Özbay, yaşadığı sorunları ve beceriksizliği fotoğraf çekerek anlatarak intihar etti. Özbay, Tokyo İstasyon Müdürü SG’nin kuzeni ACG ve eşi arkadaşı BB THY’de yönetici olarak işe alındığını ve bu adımdan sonra büyük bir mobbinge maruz kaldığını ve kendini öldürme noktasına geldiğini kaydetti. işçi tarafından alınması ve alınacak tedbirlerin belirlenmesi için Anayasa’nın 98. maddesi, İçtüzüğün 104. maddesi ve 105. maddesi uyarınca Meclis Soruşturması açılmasını teklif ediyoruz.”

altinozuajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu