Haber

Antalya’da çift başlı kaplumbağa yavrusu görüntülendi

ANTALYA’nın Serik ilçesinde çift başlı kaplumbağa yavrusu görüldü. Veteriner Hekim Ercan Erkan, meslek hayatında daha önce hiç çift başlı kaplumbağa yavrusu ile karşılaşmadığını belirterek, “Sağlıklı hayatına devam ediyor. Her iki kafası da aynı anda çalışıyor.”

Serik’in Tekker İlçesi imamı tarafından 7 gün önce tarlada bulunan çift başlı kaplumbağa yavrusu, tedavi ve bakımı yapılmak üzere Gebiz Mahallesi’ndeki veteriner Ercan Erkan’a götürüldü. Burada durumu kontrol edilen yavru kaplumbağanın herhangi bir sıkıntısının olmadığı belirlendi. Çocukları Tuncay, Hüseyin ve Yunus ile birlikte veterinerlik yapan Ercan Erkan, yavru kaplumbağayı klinikte koruma altına aldı. İki kafasını da rahatlıkla kullanabilen kaplumbağa yavrusu, meraklı vatandaşların ilgisini çekti.

Veteriner Hekim Ercan Erkan, meslek hayatında daha önce hiç çift başlı kaplumbağa yavrusu ile karşılaşmadığını belirterek, “İmam Tekke Mahallesi’nde toprakta bulmuş. Bize getirdi, biz bakıyoruz, besliyoruz. Burada sağlıklı yaşamına burada devam ediyor.Böyle bir durumu ilk defa görüyorum.İki kafa aynı anda çalışıyor.Biz burada yetiştirmek istiyoruz.Görmek isteyen vatandaşlara göstereceğiz. Daha önce çift başlı kaplumbağa duymadık, internetten bakmamız lazım ama yok diye biliyorum.Vatandaşlarımız “Çift başlı kaplumbağa olan yerde zenginlik var” dediler. “O da bize rastladı. Sağlığı çok iyi, bize geleli 7 gün oldu. Yaşamaya devam ediyor. Her zamanki yemeğini yiyip besleyebiliyor. Takip ediyoruz. Yemek yerken iki kafasını da kullanabiliyor. Aynı zamanda normal kaplumbağalar gibi büyüyecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu