Haber

AK Parti’den Fransa’ya sert tepki: Yazık!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından terör örgütü PKK/YPG’lilerin Fransa Senatosu’nda ağırlandığını ve teröristlere madalya verildiğini paylaştı.

Ömer Çelik dedi ki:

Terör örgütü PKK/YPG’lilerin Fransız Senatosu’nda ağırlanması Fransa için utanç vericidir. Bu aynı zamanda Türk-Fransız dostluğunu amaçlayan provokatif bir eylemdir. Bu rezaleti şiddetle kınıyoruz.

Fransız Senatosunu teröristlerin evi yapmak, tüm demokratik değerlere yönelik bir tehdittir. Fransız Senatosu terörizme karşı çabaların maliyetini savunmalıdır. Teröristlere madalya vermek demokrasiye hakarettir.

PKK yandaşları geçtiğimiz günlerde Fransa’da güvenlik güçlerine saldırmış, polis araçlarını imha ederek asayişi tehdit etmişti. Fransız demokrasisine saldıranları ödüllendirmek, hukuku ve demokratik değerleri ayaklar altına almaktır.

Adı ne olursa olsun bu terör örgütü ülkemizin ve insanlığın düşmanıdır. Bu katliam ağıyla çabayı kararlılıkla sürdüreceğiz. Bu terör örgütüne takviye yapanlar eninde sonunda bununla yüzleşeceklerdir.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu