Haber

Başkan Soyer, Narlıdere Metrosu için müjdeyi verdi İlk deneme seferi nisan ayında yapılacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yapımı sona eren Narlıdere Metrosu ile ilgili incelemelerde bulundu. Şehitler Garı’ndan peronlara inen Önder Tunç Soyer, “Bizi yolumuzdan hiçbir şey alıkoyamaz, bitireceğiz. Nisan ayında ilk test uçuşunu yapacağız. Cumhuriyetin 100. yılında Narlıdere Metrosunu İzmir’e armağan edeceğiz.”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin raylı sistem çalışmaları aralıksız devam ediyor. Lider Tunç Soyer, yapımına son aşamasına gelen Narlıdere Metrosu’nda incelemelerde bulundu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Ozan Yılmaz ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Daire Başkanı Mehmet Ergenekon eşliğinde inceleme tipi kapsamında Şehitler İstasyonu’ndan peronlara inen Önder Soyer, üzerinde çalışan çalışanlarla sohbet etti. proje.

Soyer: “En yakın hedef 1 ay sonra deneme uçuşları”
Narlıdere Metrosu’ndaki çalışmaların hızla devam ettiğini belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bizi ne depremler ne de pandemi durduramadı, yolumuzdan da alıkoyamadı. Yaklaşık 1,5 milyar liralık bir bütçe ile bu projeyi tamamlamış olacağız. Çok hızlı yürüyoruz. Deneme seferleri için hedef tarihimiz 15 Nisan. Söz verdiğimiz gibi bu yıl Cumhuriyetin 100. yılında metro bordürünü tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Şu anda yürüyen merdivenler kuruluyor. Arkadaşlarımız istasyonlarda son rötuşları yapıyor. Çok yoğun bir çalışma. 700’den fazla çalışan bu tarihe ayak uydurmaya çalışıyor. Tüm arkadaşlarıma minnettarım” dedi.

7,2 kilometre bile yavaş tempo
İzmir Hafif Raylı Sisteminin 4. etabı olan Narlıdere Metrosu, Fahrettin Altay İstasyonu ile Narlıdere Kaymakamlık Garı arasında hizmet verecek. 7,2 kilometre olacak hat 7 istasyondan oluşacak. Evka-3’ten başlayıp Fahrettin Altay’da biten mevcut hattın devamı niteliğinde olacak hat üzerinde sırasıyla; Balçova, Çağdaş, DEÜ Hastanesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Narlıdere, Şehitlik ve Kaymakamlık istasyonları yer alacak. Hattaki tünel çalışmaları ile 14 bin 183 metrelik ray döşeme işlerinin 12 bin 782 metresi tamamlandı. Sınır içinde ve istasyonlarda elektromekanik çalışmalar devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu